logo

Lazer Epilasyon

Teknolojik gelişmelerden etkilenen sektörlerden biri de tabiki kozmetik dermatoloji sektörüdür. Gelişen teknolojinin bu sektördeki en yepyeni cihazları IPL Foto Lazer Sistemleri enbaşta olmak üzere, lazer epilasyon sistemleridir.

Lazer Epilasyon Sistemleri Ne Türlü Çalışır?

Lazerler tespit edecek dalga boylarında ışık yani lazer enerjisi yayarlar. Bu enerji kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti tarafından absorbe edilerek sıcaklık enerjisine dönüştürülür. Isı enerjisi kıl kökünün ısısının artmasına sebep olur. Isısı yükselen kıl kökleri yanarak tahrip olurlar ve bunun sonucu olarak tahrip meydana gelen kıl kökü biricik ek olarak kıl çıkaramaz. Lazer ışınları cilde uygulandıklarında yalnızca melanin pigmentleri tarafından emildikleri amaçlı başka ten hücrelerine zarar vermezler.

Lazer Epilasyon ile Kıllardan Daimi Olarak Arınmak Olası Mü?

Bir çok lazer epilasyon sistemi kıl kökünü tahrip ederek ek olarak cılız ve az miktarda kıl çıkmasını olanağı sağlar. Daimi epilasyon amaçlı kıl kökünün kıl üretim imkanı sunan papilla bölümünün yok edilmesi gerekiyor. Bunun içerisinde ilgili derinliğe civarı inebilecek lazer ışını lazımdır. Bu da lazer ışının dalga boyu konusunda biricik vaziyettir. Son Zamanlarda IPL Foto tipi lazerler bu hedefle kullanılmaya uyumlu lazerlerdir.

Ayrıca lazer epilasyonun uygulanma vakti de büyük önem arz etmektedir. Zira tüylerin anajen, katojen ve telojen ismi verilen büyüme fazları vardır. Lazer epilasyon uygulanırken, tüylerin büyüme mertebesi tedavi müddetini ve başarısını direk etkilemektedir.

Lazer Epilasyon Ümraniye

Lazer Epilasyon Uygulaması Kaç Seansta Netice Verir?

Uygulama ifade edilecek bölgeye, bireyin ten ve kıl tipine ve lazer epilasyon uygulamasını gerçekleştirmekte kullanılan cihazın kalitesine karşı değişmekle beraber; ortalamada 3-8 oturum arası oldukça başarılı neticelere ulaşılmaktadır.

Bir Oturum Ne Civarı Sürer?

Uygulama ifade edilecek bölgenin genişliğine ve kullanılacak sisteme ilişkili olarak değişir. Örneğin; bıyık ve çene bölgesi 5 dk benzeri biricik zamanda tamamlanırken, bütün bacak sahası 45 dk benzeri biricik zamanda tamamlanmaktadır.

Uygulamanın Yan Etkileri Var Mıdır?

Uygulama ardından daimi olmayan hafif yanmalar, kızarıklar, kabuklanma ve lekeler görülmesi normaldir. Şunlar az müddetli ve daimi olmayan etkilerdir. Ama uygulamanın hep uzman kişiler tarafından yapılmasına uyarı edilmelidir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

IPL Foto Lazer

IPL Foto lazerler epilasyon için en çok kullanılan lazerlerdir. Bu lazer sisteminin diğerlerinden en mühim farkı deri içerisinde aldığı mesafenin en az olmasıdır.Fakat bu uzaklık kıl köküne ulaşmaya genellikle yetecektir. Başka biricik özelliği ise kılın yapısında bulunan ve kıla rengini verici melanin pigmenti tarafından çok tutulan lazerlerden olmasıdır. Melanin tarafından sıkı tutulması aleni nitelik deri tipi ve koyu kıl rengi olanlarda avantaj olanağı sağlar. Ama koyu deri rengi meydana gelen kişilerde uygulanması önerilmez.

IPL Foto Epilasyon

Vortex IPL Lazer Cihazı

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

TELEFON HATTIMIZ AKTİF (0216 606 30 17)
TIKLA ARA - HEMEN YARDIMCI OLURUZ. - 7/24 AKTİF HAT - İSTEDİĞİNİZ AN ARAYABİLİRSİNİZ. - SİZLERE ANINDA GERİ DÖNÜŞ YAPIYORUZ - TELEFONUMUZ 24 SAAT AÇIKTIR. - TÜM SORULARINIZA TELEFONDAN CEVAP VERİYORUZ - PAZAR GÜNLERİ DE AÇIĞIZ. - BİZLERİ ARAYARAK SORULARINIZA CEVAP BULABİLİRSİNİZ. - GK GÜZELLİK MERKEZİ