logo

Çatlak Tedavisi

Ümraniye’de faaliyet gösteren Nilss Güzellik Merkezimizde Çatlak tedavisi için son teknoloji ekipmanlarla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu anlamda sizlere kısaca Çatlak Tedavisi hakkında bilgiler vereceğiz.

Kadınların en kocaman sorunlarından birisi meydana gelen çatlaklar, çoğunlukla çabuk kilo alıp verme, doğum ve hormonal değişikliklerin sebep olduğu kolajen yapının zayıflaması neticesi artmaktadır. İşte bu noktada Çatlak tedavisi devreye girerek sorunlara çözüm olmaktadır.

Cildinizde çatlak oluşumunu engellemek için;

  • Bacak, karın, göğüs ve belinizin arka kısımlarını esnetecek kimi kremler, losyonlar, yağlar kullanmalısınız.
  • Itinalı olarak yapacağınız veya yaptıracağınız masajlar, kan dolaşımını hızlandırdığı amaçlı çatlakların oluşumu engelleyecektir.
  • Ani kilo alma-verme riskine girmeyin.
  • Bol su tüketin ve sıhhatli beslenin.
  • A, E ve C vitaminleri içerir besinlere öncelik verin.
  • Spor yapın.

Çatlakların giderilmesi nasıl yapılır

Çatlakların giderilmesi, Çatlak tedavisi ve cildin yenilenmesi, bugüne civarı ısıyla veya mekanik yöntemlerle ve ciltte hasar oluşturarak cildin kısmi toparlanması halinde gerçekleştiriliyordu.

Türkiye’de yeni uygulanmaya başlayan Bİ-ONE yolu ile Çatlak tedavisi, dokuların biyolojik olarak bir daha canlanmasını sağlayarak dokuların bizzat kendini yenilemesini imkanı sunan bir yoldur.

Bİ-ONE Tedavisi

Uygulama, edevat ve bir takım kozmetik ürünlerin birleşmesiyle ciltteki çatlakların tedavisine karşı yeni bir sinerji oluşturan sistemdir.

Aşamalar:

bir. aşama – Narin Peeling: Çatlaklardaki stratum corneum kalınlığını azaltır.

2. aşama -Matrix’e besin verilmesi: Düşük yoğunluklu kare dalga elektrik stimülasyonu yardımıyla etkin maddeler cilde taşınmaktadır.

3. aşama -Hücresel ve moleküler rejenerasyon: Spor sakatlıklarında da kullanılan, etkin evresinde ilk kez vücuda elektromanyetik dalgalar verilip vakum inşa edilerek ciltte kollajen ve elastin yapılanması sağlanır. Bu aşama tedavinin özünü oluşturmaktadır. Dokuda rejenerasyon yapar ve dokuyu bir daha etkin duruma getirerek derideki mikro sirkülasyon fonksiyonunu geriye kazandırır. Elektromanyetik dalgalar yardımıyla hücreye Sodium (Na+) ve Potasyum (K+) pompalanırken bununla birlikte vakum inşa edilerek hücrede mitoz ve fibroblastların aktivasyonu arttırılmaktadır. 3 mm derinliğinde meydana gelen vakum haznesiyle ödem oluşma riskine maruz kalmadan ciltte mikro dolaşımı geriye kazandırır.

4. aşama -Sonlandırma masajı: Cildin koruma amaçlı tabakası meydana gelen hidrolipid filmini yine üretir ve derideki pH düzeyini geriye kazandırır. Çatlak dokusunun normalleşmeye başlamasıyla, güneşlenebilir veya solaryum faydalanılarak bronzlaşılabilir. Böylelikle açık renkteki çatlak görüntüsünden duyduğunuz huzursuzluk da gittikçe kaybolur.

Merkezimiz Çatlak tedavisi için sizlere Ümraniye’de hizmet vermektedir.

Bizimle şurada yer alan linkten iletişime geçebilirsiniz. http://estetik.gultenkartal.com/iletisim

SİZİ BİZ ARAYALIM

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

*Yıldızlı alanlar zorunludur.

TELEFON HATTIMIZ AKTİF (0216 606 30 17)
TIKLA ARA - HEMEN YARDIMCI OLURUZ. - 7/24 AKTİF HAT - İSTEDİĞİNİZ AN ARAYABİLİRSİNİZ. - SİZLERE ANINDA GERİ DÖNÜŞ YAPIYORUZ - TELEFONUMUZ 24 SAAT AÇIKTIR. - TÜM SORULARINIZA TELEFONDAN CEVAP VERİYORUZ - PAZAR GÜNLERİ DE AÇIĞIZ. - BİZLERİ ARAYARAK SORULARINIZA CEVAP BULABİLİRSİNİZ. - GK GÜZELLİK MERKEZİ